Dana 23. srpnja 2020. godine, zaprimili smo izvješće Zavoda za javno zdravstvo Koprivničko - križevačke županije u kojem su ispitivali vodu za kupanje na Šoderici.

Uzorci su se uzimali 17. lipnja na 5 lokacija na jezeru Šoderica: plaža ispred Ribičkog doma, plaža ispred restorana Tomislav, plaža kod Podravkinog odmarališta, plaža Lazine te dječja plaža ispred bistroa Šoderica. Obavljena je kemijska i mikrobiološka analiza površinske vode.

Ekološko stanje ispitanog jezera je vrlo dobro prema Uredbi o standardu kakvoće vode. Ispitivani uzorci su izvrsne kakvoće prema Standardu za ocjenu kakvoće vode nakon svakog ispitivanja koji su propisani Uredbom o kakvoći vode za kupanje.

U vrijeme uzorkovanja, jezero je bilo ugodnih 22 stupnja. Danas je još toplije, stoga pozivamo sve mještane i ostale posjetitelje da se bez straha dođu osvježiti u ove vruće dane.

Comments are disabled.