Održana je jos jedna, fantastična božićna priredba KUD-a Zrin, u Društvenom domu Legrad, tradicionalno na Štefanje, 26. prosinca u 16 sati.

Velika skupina KUD-a izvela je narodne plesove Međimurja i Hrvatskog Zagorja. Uz njih je nastupio i prošireni sastav Dravskih pajdaša i mala skupina folklora koji su također izveli narodne plesove Međimurja i Običaje za Herodešovo. I malu i veliku skupinu vodi Suzana Dimač.

Đurnić Jasna otpjevala je staru međimursku popevku "Deca moja deca", a svoje pjesme pročitali su Jasna Kiš, Mirko Vrhovec i Vjekoslav Blatarić.

Legradska dramska skupina nasmijala nas je igrokazom pod nazivom "Micika ide v zamoš", autorice Jasne Kiš.

Nakon bogatog programa prisutne je pozdravio predsjednik KUD-a Zrin, Dragutin Matoš, svima je zahvalio i zaželio ugodne blagdane. Članovi KUD-a, prijatelji, roditelji i djeca nastavili su druženje u blagdanskom ugođaju.

 

Comments are disabled.