Osnovna škola Legrad uspješno je završila projekt Digitalnom STEAM slikovnicom kroz Legrad.
Voditeljice projekta su Suzana Jarnjak Ivanović i Andrea Dimač.
Cilj projekta bio je uključivanje učenika OŠ Legrad u izvannastavne aktivnosti kako bi se poboljšalo njihovo logičko i računalno razmišljanje, digitalne kompetencije i informatička pismenost, istraživačko učenje, stvaralaštvo, čitalačka motivacija, socijalne, govorne i kreativne vještine te promocija lokalnih posebnosti Legrada kako bi se očuvala kulturna i prirodna baština ovog kraja za buduće naraštaje.
Projektom se doprinijelo boljoj socijalizaciji i integraciji u društvo, aktivnijem i sigurnijem sudjelovanju mladih u digitalnoj zajednici, razvoju svijesti o kulturi, zavičajnim vrijednostima i bioraznolikosti Legrada. Izradom zavičajne digitalne slikovnice doprinijelo se i razvoju STEAM vještina, odnosno razvoju istraživačkih i digitalnih kompetencija, poduzetničkog i timskog duha, inovativnosti, kreativnosti i mašte te kritičkog razmišljanja.
Sudjelovanjem u izvannastavnim aktivnostima pod vodstvom knjižničarke Suzane Jarnjak Ivanović, učitelja likovne kulture Davora Cvetnića, učiteljice kemije i biologije Katarine Sabolić, učiteljice informatike Andree Dimač te učiteljica razredne nastave Tamare Marcinjaš i Jadranke Babić-Bokor učenici OŠ Legrad pretraživali su literaturu i mrežne izvore o Legradu, osmišljavali i snimali tekst slikovnice, ilustrirali likove te ih grafički dizajnirali, fotografirali legradski kraj i obrađivali fotografije, stvarali slikovnicu u digitalnom alatu te izrađivali priče, animacije, programe i zadatke.

Rezultat našeg rada možete pogledati na sljedećoj poveznici: https://view.genial.ly/645eb1a685422d00128cf373/dossier-dabar-dravko-os-legrad
Pridružite se i vi Dravku u njegovoj avanturi i istražite Legrad kroz digitalnu interaktivnu slikovnicu DABAR DRAVKO.

Comments are disabled.