Ove su subote (26.09.) u organizaciji Udruga žena Legrad održani već tradicionalni Dani kruha i zahvalnosti na plodovima zemlje. Manifestacija se kao i svih godina do sad održala u legradskom Društvenom domu, koji je i ovoga puta bio ispunjen do zadnjega mjesta. Predsjednica udruge gđa. Branka Habek na samom je početku pozdravila goste i poželjela im dobrodošlicu te ugodnu večer. Zahvaljujući trudu i kreativnosti legradskih žena, dom je tom prilikom poprimio pravi jesenski štih prepun sezonskih plodova poput buća, kukuruza, grožđa,  zatim domaće pripremljenih zimnica, domaćih kolača i još mnogo toga sličnoga. Osim matičnih članica, predstavnica članica udruge žena iz cijele županije te ostalih gostiju, događaju su prisustvovali i načelnik gosp. Ivan Sabolić, predsjednica Općinskog vijeća gđa. Snježana Kuzmić, dožupan gosp. Ivan Pal, zamjenik gradonačelnice Koprivnice gosp. Mišel Jakšić, Ravnatelj doma Svitanje gosp. Milivoj Androlić, ravnatelj O.Š. Legrad gosp. Dragutin Marcinjaš i mnogi drugi. Cjelokupni je program bio veoma bogat. Započeo je poučnim predavanjem Legrađana dr. Saše Đakovića o žitaricama i njihovom utjecaju na ljudski organizam. Nastavilo se recitacijom članica udruge, igrokazom i ostalim zabavnim programom koji se nakon poslužene večere nastavio dugo u noć.

 

Comments are disabled.