Dana 26. rujna 2015. godine, u mađarskom mjestu Mlinarci (Molnari) obilježen je Dan Zrinskih, 8. po redu. Ovo je događaj kojeg u spomen sjećanja na obitelj Zrinski obilježavaju hrvatska i mađarska strana zajedno. S hrvatske strane, manifestaciji su pristupile tri općine, Legrad, Donja Dubrava i Donji Vidovec, dok su Mađarsku stranu predstavljale općine Őrtilos, Zákányfalu, Belezna, Murakeresztúr i Mlinarci (Molnari). Valja spomenuti i prisustvo predstavnika Vojne akademije Nikola Zrinski iz Budimpešte koja je ujedno i potpisnik Sporazuma o održavanju sjećanja na obitelj Zrinski.

Obilježavanje je započelo sv. Misom, da bi se nastavilo povijesnim predavanjem koje je s hrvatske strane održao gospodin Kalšan iz Muzeja grada Čakovca, dok je mađarsku stranu predvodio prof. dr. Padany s ranije spomenute vojne akademije iz Budimpešte.

Nakon predavanja krenulo se na ručak i mimohod da bi sve završilo kulturno umjetničkim programom. Svojim je nastupom Općinu Legrad predstavio KUD Zrin.

Comments are disabled.