Općina Legrad jedini je subjekt u našoj županiji koji je prošao na natječaju Hrvatske turističke zajednice „Potpora turistički nerazvijenim područjima“. Projekt pod nazivom „Fitness park“, fitnes na otvorenom na jezeru Šoderica, vrijedan je 165.000 kuna dok je HTZ odobrio 50.000 kuna. Razliku će namiriti Općina, te će se prijaviti na drugi krug natječaja za kapitalne investicije Koprivničko-križevačke županije gdje se isto tako očekuju sredstva. Nakon provedenog javnog natječaja odabrat će se izvođači te će se krenuti s izgradnjom. O rokovima izgradnje je teško govoriti, no planira se da bi to najranije moglo biti u drugoj polovici 7. mjeseca.

Fitness park će biti dodatni sadržaj na Šoderici za aktivne sportaše, ali i rekreativce. Nadamo se da će utjecati  i na privlačenje većeg broja posjetitelja na našoj plaži.

U protekle tri godine u Šodericu je uloženo oko 2.9 milijuna kuna, a s najnovijim ulaganjem ta suma će preći 3 milijuna kuna.

Comments are disabled.