U nedjelju prijepodne održano je svečano imenovanje školsko sportske dvorane „Nikola Putnik“. Nikola Putnik, porijeklom iz Legrada oduvijek je nosio Legrad u srcu i rado se u njega vraćao. Bio je jedan od najuspješnijih sportaša iz Legrada sa osvojenim europskim prvenstvima u karateu. Legrađani su pokrenuli akciju i ostvarili želju da se imenuje dvorana, dok je događaj bio vrlo emotivan za pojedine članove obitelji i najbliže prijatelje Nikole Putnika. Svečanom imenovanju dvorane prisustvovali su ravnatelj Dragutin Marcinjaš, voditeljica programa i protokola bila je Tamara Marcinjaš, dok su istaknutiji gosti bili trener Ilija Smoljenović, predsjednik karate kluba Tempo Zvonko Biljecki i predsjednik Sportskog saveza Grada Zagreba Vjekoslav Šafranić kao najžešći suparnik, ali iskren prijatelj Nikole Putnika. Hrvatski književnik Enes Kišević i legradski pjesnik Zlatko Bokor uveličali su događaj svojim pjesmama i posebnim izričajem istih prilikom izvedbe. Događaj je bio prepun pozitivne energije koja je dostojna nove dvorane u Osnovnoj školi u Legradu. Iz silne energije i emocija, rodila se ideja o memorijalnom turniru. Citirajući književnika Kiševića prigodno je reći: "Samo snaga duha i snaga tijela stvara novi svijet i nova dijela."

U crkvi Presvetog Trojstva održana je Sveta misa, a u parku tradicionalno pošćenje sa štandovima sa igračkama i šatorom sa šulama, gvercom i medenjacima. Za ljubitelje sporta i nogometa u sportskom centru „Rupina“ u Zablatju odigrane su dvije utakmice. Prva je bila između klubova NK Selnica Podravska i NK Zablatje, dok je druga bila osvježenje za sve gledatelje, a odigrana je između ŽNK Szepetnek iz Mađarske i ŽNK Koprivnica.

Comments are disabled.