Od petka, 12.rujna do srijede, 17.rujna Općini Legrad prijetili su visoki vodostaji potoka Segovina i rijeka Mure i Drave. U petak i subotu je potok Segovina prijetio Zablatju i Malom Otoku. Brzom intervencijom vatrogasaca, mještana i civilne zaštite spriječen je prodor vode u kuće.U nedjelju se stanje smirilo na potocima, ali najavom velikog vodnog vala rijekom Murom, krenulo se aktivno dežurati po nasipima Legrada i Selnice Podravske. Uz rijeku Dravu problem je stvarao kanal Gradišćak koji se punio visokim vodostajom Drave. U ponedjeljak je zatrpan vrećama, te je spriječen daljnji prodor vode u mjesto Legrad. U utorak oko 6 sati ujutro u 7 općina uz Dravu proglašeno je izvanredno stanje, zbog nadolazećeg vala. Val nije stvorio većih problema prilikom prolaska teritorijem Općine Legrad. Nakon prestanka opasnosti, vatrogasci i mještani krenuli su u sanaciju šteta.

Comments are disabled.