Protekli vikend, 29. i 30. srpnja 2023. godine na obalama rijeke Drave održan je prvi susret bratskih općina Legrad i Ortilos nakon ulaska Republike Hrvatske u Schengenski prostor. Tradicija malograničnog prijelaza Legrad Ortilos postoji od 1994. godine, a zadnje tri godine isti se nije održavao zbog situacije s Covidom i niskim vodostajem.

Ove godine povodom Dana Svete Ane ponovno su se susreli mještani Legrada i Ortilosa, te brojni gosti, a po prvi puta održavao se dva dana. Otvoren je u subotu, kada je rijeku Dravu čamcima prošlo oko 100 putnika, a u nedjelju više od 1500 ljudi družilo se na obalama rijeke Drave. U nedjelju održana je sveta misa na Legradskoj gori, a nakon toga kulturno umjetnički program. S jedne i druge strane održavali su se brojni glazbeni koncerti, radionice, igraonice, a mogli su se kušati hrvatski i mađarski specijaliteti.

Dogovoreno je da će slijedeće godine biti održan 30. jubilarni susret.

 

Comments are disabled.