Snimio Valentino Štefanek.


Početkom ovog mjeseca jezero Šoderica dobilo je novi ugostiteljski objekt. Obitelj Knez odlučila je proširiti svoj obiteljski biznis, te uz OPG otvoriti obrt. Dobivanjem poticaja HZZ i Europske unije otvorili su obrt te uz svoj privatni objekt na Šoderici i samu šetnicu počeli su peći i prodavati vafle i palačinke.

Svečano otvorenje poslovanja posjetili su općinski načelnik Općine Legrad Ivan Sabolić, župan Darko Koren, zamjenik župana Ratimir Ljubić, pomoćnica direktora županijske turističke zajednice Kristina Sočev, pomoćnica direktora TZ Središnja Podravina Ivona Šimunić, voditelj HZZ ispostave Koprivnica Velimir Strbat, tajnik županijske obrtničke komore Božo Barać i drugi uvaženi gosti.

Općinski načelnik pohvalio je hrabrost, da u ovim vremenima netko otvara obrt koji će uvelike pomoći u povećanju turističke ponude jezera Šoderica, te obećao nastavak suradnje.

U ime županije obratio se župan Darko Koren, a u ime domaćina obratila se vlasnica obrta Lemax gospođa Ksenija Knez. Obrt planira raditi u cijelu sezonu, te u povoljnim jesenskim i proljetnim danima.

foto: drava.info i epodravina.hr

Comments are disabled.