U petak, 28. lipnja 2019. u Općini Legrad susreli su se načelnik Legrada Ivan Sabolić i načelnica Općine Ortilos iz Republike Mađarske, Zoltanne Kunos Marika. Svrha sastanka je bila dogovor oko organizacije 25. malograničnog prijelaza  Legrad – Ortilos koji će se održati u nedjelju, 28. srpnja 2019. godine od 9 – 21 sat. Dogovoreno je da će manifestacija započeti doručkom na hrvatskoj strani u 9,00 sati, a nastaviti će se misom na hrvatskom jeziku u 10,30 sati u crkvi na Legradskoj gori. Slijedi misa na mađarskom jeziku i ručak. Nakon toga otvara se izložba u čast 25 godina hrvatsko-mađarskog prijateljstva i prolaska toliko godina od prvog službenog otvorenja granice. U poslijepodnevnim satima planiran je kulturno umjetnički program na obali Drave. Cijeli dan voziti će brod, a s jedne i druge strane moći će se kušati hrvatski i mađarski specijaliteti.

Na kraju sastanka razgovaralo se o svim prijavljenim EU projektima i dogovoreni su planovi za nove a  načelnik Legrada je kolegici poželio sreću na nadolazećim lokalnim izborima krajem godine.

Comments are disabled.