U petak, 31. siječnja 2020. godine općinski načelnik Ivan Sabolić sudjelovao je u obilježavanju dana Vojne akademije Nikola Zrinski u Budimpešti. Tom prilikom prisutni su položili vijence ispred spomenika Nikoli Zrinskom. Nakon toga održana je svečana sjednica akademije, a tom prilikom podijeljena su odlikovanja i održana je prezentacija arheloških istraživanja na mjestu srušene utvrde Novi Zrin u u blizini Legrada. Lokacija se danas nalazi u Mađarskoj.

Akademija i Općina Legrad sudjeluju već dug niz godina u očuvanju spomena na obitelj Zrinski, vrše istraživanja oko Novog Zrina i organiziraju sa susjednim općinama iz Mađarske i Hrvatske Kulturološke susrete u spomen na obitelj Zrinski. Ove godine posebno će se obilježiti 400. godina od rođenja Nikole VII. Zrinskog, a proslava je planirana u Mađarskoj i Hrvatskoj.

 

Comments are disabled.