U ponedjeljak, 27. veljače u prostorijama Koprivničko-križevačke županije održan je sastanak s ministrom državne imovine, Goranom Marićem i državnim tajnicima. Tema sastanaka bila je neriješni imovinsko pravni odnosi države i jednica lokalne samouprave. Sastanku je u ime Općine Legrad prisustvovao općinski načelnik Ivan Sabolić. U svom govoru načelnik zatražio da se uspostavi potpuni registar dražvne imovine, tako da se kontaktiraju jedinice lokalne samouprave, i predstavio probleme koje Općina Legrad ima s državnom imovinom, a općina bi rado istu imovinu stavila u funkciju. Načelnik je apelirao da se riješe problemi s zonom Mali Pažut, karaulama u Legradu i Velikom Pažutu, Halasz Csardom, Geopodravinom, mrtvačnicom u Zablatju, stanovima u Legradu i  nogometnim igralištem u Kutnjaku.  Ministar i državni tajnik podržali su ideju nadopune registra državne imovine, te su predstavili daljnje korake oko rješavanja problema koje Općina Legrad ima s državnom imovinom.

Comments are disabled.