Općinski načelnik Ivan Sabolić, sudjelovao u četvrtak, 2. veljače 2017. godine, na proslavi dana Vojne akademije Nikola Zrinski u Budimpešti. Program je započeo polaganjem vijenaca, a nastavio se svečanosti u dvorani. Prvo su dva mađarska sveučilišna profesora održala predavanje o obitelji Zrinski, a nakon toga predana su promaknuća polaznicima i profesorima na Akademiji. Osim Općine Legrad, svečanosti su nazočile mađarske općine koje obilježavaju spomendane na obitelj Zrinski, Vojno učilište dr. Franjo Tuđman iz Zagreba i Zrinska garda iz Čakovca.

Općinski načelnik je  prisutne upoznao s dva važna događaja koji će se odvijati na području općine Legrad ove godine. To su 7. Europski piknik koji će se održati u lipnju i 10. Kulturološki susreti u spomen na obitelj Zrinski koji će se održati u rujnu.

Comments are disabled.