Općina Legrad je prije nekoliko mjeseci na natječaj Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU iz programa NPOO prijavila dva projekta za sufinanciranje izrade projektne dokumentacije. Prvi projekt je izrada projektno tehničke dokumentacije za Obnovu i prenamjenu stare škole u Centar za posjetitelje Legrad i izrada projektno tehničke dokumentacije za Biciklističke staze u naseljima Veliki Otok i Selnica Podravska. Projektnu prijava izrađivala je županijska razvojna agencija PORA u suradnji s mještanima Velikog Otoka i djelatnicama općine.

Prije nekoliko dana Općina Legrad zaprimila je obavijest o prihvaćanju obje prijave, a u utorak 27.prosinca 2022. godine u Čakovcu svečano su uručeni ugovori. Ugovore su zajedno dodijelili ministrica regionalnog razvoja i fondova EU gospođa Nataša Tramišak i predsjednik Vlade RH gospodin Andrej Plenković, a u ime Općine Legrad ugovore je zaprimio općinski načelnik Ivan Sabolić.

Ukupna vrijednost ugovora je 1.329.183,33 kuna, odnosno 176.412,95 eura.

Comments are disabled.