S tugom u mislima obavještavamo mještane Općine Legrad da je počasni građanin Dragutin Feletar  preminuo 21. lipnja u 82.godini, nakon kratke i teške bolesti. Dragutin Feletar, vodeći hrvatski geograf i publicist, rođen je 1941. godine u Velikom Otoku. Studij geografije je upisao 1960.godine, dok je 1973. godine magistrirao na PMF-u u Zagrebu na temu geografske studije Podravine. Doktorat je obranio 1982.godine. Svojim predanim radom postigao je uspješnu karijeru u visokom obrazovanju, dok je opus njegovog rada vrlo širok te obuhvaća i izdavaštvo - Meridijani, pisanje pjesama te pisanje knjiga o našoj Podravini.  Dr. sc. Feletar bio je iznimno cijenjen u znanstvenim krugovima, a posebno je važan za rodni kraj. Izdao je 23 znanstvene knjige, 46 stručnih knjiga i 22 udžbenika iz zemljopisa za osnovne i srednje škole. Posebno se osvrtao na poduzetništvo i industriju kroz povijest Podravine te je time doprinio otkriću povijesnih činjenica i gospodarstva naše Podravine. Zahvaljujemo se na njegovom radu i iznimnom doprinosu u očuvanju i prenošenju geografski važnih događaja i povijenih činjenica koje su obilježile našu Općinu Legrad.

 

Comments are disabled.