Sukladno Odluci o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka u Republici Hrvatskoj, obavještavamo građane da je Stožer civilne zaštite Općine Legrad zadužen za izdavanje propusnice za napuštanje prebivališta ili stalnog boravka radi vitalnih obiteljskih razloga, poput pružanja skrbi djeci ili starijim osobama i kupnje hrane i osnovnih potrepština.

{PROPUSNICE/VAŽNO} Drage građanke i građani Općine Legrad, želimo vam pojasniti nekoliko nejasnoća vezanih uz izdavanje propusnica: 1. Stožer civilne zaštite izdaje propusnice samo za odlazak u nabavku namirnica i odlazak obitelji u druga naselja. Ostale propusnice izdaju liječnici i poslodavci. 2. Propusnice ćemo većinom odobravati na jedan dan (samo za izvanredne razloge na više dana). 3. Pošaljite nam zahtjev dan ranije do podneva nego propusnice namjeravate koristiti. Svi zahtjevi koji dođu do toga roka idu u obradu isti dan i do najkasnije 19 sati istoga dana biti će u vašim sandučićima ili na mailu. 4. Nemojte pokušavati lažirati propusnice jer svaka se vodi pod evidencijskim brojem.

PROCEDURA JE SLJEDEĆA:

  1. Zahtjev za izdavanje propusnica možete poslati mailom na opcina-legrad@kc.t-com ili legrad.nacelnik@gmail.com ili ga dati na telefon 835 051 putem kojeg će ga popuniti djelatnici općine (tokom radnog vremena Općine Legrad).
  2. Na temelju zahtjeva će vam biti izdana propusnica koju možete dobiti mailom ili će Vam ista biti dostavljena tokom radnog vremena Općine Legrad.
  3. Zahtjev za propusnicu morate predati najmanje 1 dan prije (do 12 sati- podneva) nego istu namjeravate koristiti (npr. ukoliko Vam je ista potrebna 25. ožujka – istu morate zatražiti najkasnije do 12 sati 24. ožujka)

Zahtjev mora sadržavati:

  • IME I PREZIME, ADRESU I OIB GRAĐANA
  • RAZLOG
  • VRIJEME KORIŠTENJA (od – do):

 

Molimo građane da se savjesno i odgovorno pridržavaju protuepidemijskih mjera, propusnicu ne mogu dobiti osobe u samoizolaciji kao i da je svako kršenje ove mjere podložno sankcijama prema Zakonu o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti.

PROPUSNICE NISU POTREBNE ZA KRETANJE GRAĐANA UNUTAR SVIH NASELJA OPĆINE LEGRAD KOJA SPADAJU POD OPĆINU LEGRAD.

Comments are disabled.