Mole se posjednici, vlasnici, korisnici zgrada i obiteljskih kuća, vlasnici ugostiteljskih, trgovačkih i drugih poslovnih objekata, da su na temelju Odluke o komunalnom redu na području Općine Legrad, u vrijeme pothlađenosti kolnika i stvaranja poledica, padanja ledenih kiša i snježnih oborina dužni redovito, a po potrebi i nekoliko puta dnevno organizirati i vršiti čišćenje snijega, posipavanje i održavanje nogostupa, pješačkih staza i pješačko biciklističkih staza ispred navedenih objekata.

U slučaju poledice, nogostupe, pješačke i pješačko biciklističke staze treba posipati sa soli kako bi došlo do topljenja leda i sprečavanja klizanja.

Komunalna redarka vrši kontrolu čišćenja snijega na javnim površinama te moli mještane da se pridržavaju Odluke o komunalnom redu, a sve kako bi se izbjegli padovi i ozljeđivanje mještana jer odgovornost za nastalu štetu snosi obveznik čišćenja.

Ujedno se mole mještani da za vrijeme snježnog nevremena, ukoliko je moguće parkiraju svoja vozila u dvorišta te tako omoguće siguran prolazak ralice za čišćenje snijega.  Ostavljajući automobile parkirane na javnoj površini pored ceste onemogućava se kvalitetno čišćenje snijega i soljenje prometnice te moguće oštećenje automobila.

Comments are disabled.