U četvrtak, 22. srpnja 2021. u prostorijama Općine Legrad održan je sastanak općinske načelnice Općine Ortilos iz Mađarske Zite Kelei i općinskog načelnika Općine Legrad Ivana Sabolića. Tema sastanka bila je proslava dana Općine Ortilos, koji se ove godine neće održati u klasičnom obliku, jer je nemoguće organizirati prijevoz brodom, već se na Legradsku goru morati obilaznim pravcem preko graničnog prijelaza Gola -  Berzence.

Na drugom djelu sastanka razgovaralo se o 12. Europskom pikniku koji će se održati u Legradu od 6. do 8. kolovoza 2021. godine. Ortilos je jedan od partnera u projektu, te će nastupiti na ribičkom natjecanju, kulinarskom i kulturno umjetničkom programu.

Na kraju potpisan je prijavni obrazac za prijavu na program mađarske Vlade za pobratimljene Općine. Uz sufinanciranje mađarske Vlade 3.10.2021. godine trebao bi se održati jesenski malogranični prijelaz povodom dana Svetog Mihovila (Mihaela).

Comments are disabled.