Područna škola Veliki Otok već godinama skuplja stari papir po kućanstvima Velikog Otoka. Tako je i prošle godine prilikom akcije sakupljanja staroga papira osvojila nagradu kojom su učenici i njihova učiteljica kupili projektor koji je vrlo potreban za kvalitetan rad u školi. Također, ekološka osviještenost učenika i njihovih učiteljica omogućila im je da novcem dobivenim od prodaje staroga papira idu besplatno na jednodnevni izlet u Samobor što im je dodatna motivacija za daljnje sudjelovanje u akciji. U petak 15. ožujka 2019. roditelji, učenici i učiteljica sakupljali su stari papir po ulicama Velikog Otoka te na taj način pomogli svojoj susjednoj Područnoj školi Kutnjak koja će ove godine sudjelovati u DM-ovoj akciji sakupljanja papira „Zeleni korak“.

Hvala svima koji su sudjelovali u ovoj akciji i što su svojim trudom pomogli u očuvanju prirode!

Učiteljica Viktorija Horvat

Comments are disabled.