Dani općine Legrad započeli su svečanom sjednicom Općinskog vijeća u Selnici Podravskoj u petak 10. lipnja, u 11.00 sati. Pozvani dužnosnici i općinski načelnici, odazvali su se u velikom broju na radost svih nas, a i ujedno to pokazuje i suradnju koju Općina Legrad ima i koju održava kroz različite projekte koji pridonose razvoju Općine. Svečanu sjednicu otvorila je predsjednica Općinskog vijeća Snježana Kuzmić. Općinski načelnik Ivan Sabolić u svom je govoru istaknuo uspješnost protekle godine te najavio planove koji se baziraju na povlačenju sredstava iz nacionalnih i europskih fondova u cilju poboljšanja i podizanja kvalitete života u cijeloj općini. Na svečanoj sjednici govor su održali župan Darko Koren, u ime predsjednika Republike Hrvatske govor je održao Mišel Jakšić , dok je  načelnik Općine Gola Stjepan Milinković sa posebnim žarom odao priznanje općini Legrad na stečenom ugledu i postignutom razvoju, a načelniku Saboliću na ustrajnosti i uspješnosti u vođenju i obnašanju dužnosti općinskog načelnika. Dodijeljena su javna priznanja za doprinos razvoju općine, i to za razvoj u području sporta zahvalnicu je dobio Stjepan Toplek, dok je Alen Dedi dobio zahvalnicu u području vatrogastva, a Mario Horvat u području kulturnog stvaralaštva. Zlatnu plaketu u području umjetnosti dobio je Berislav Janeković. Na samom kraju sjednice, upriličeno je  svečano otvorenje vatrogasnog spremišta DVD-a Selnica Podravska u čiju je izgradnju i uređenje uloženo 280 tisuća kuna. Udruga žena Selnica Podravska sa predsjednicom Marijom Korotaj i članicama, sa zadovoljstvom su organizirale ručak i pripremile dom za održavanje svečane sjednice.

Kulturni program povodom Dana općine Legrad održan je u Velikom Otoku u večernjim satima. KUD "Zrin", koji zajedno sa predsjednicom Suzanom Dimač i dugogodišnjim članovima udruge uspješno predstavljaju općinu na raznim događanjima, ali i okuplja sve više djece, izveli su priredbu u kojoj je publika malo je reći uživala. Vjekoslav Blatarić, Mirko Vrhovec, Branka Habek i Jasna Kiš pjesnici su koji su recitacijama svojih pjesama dodali „poseban štih“ priredbi.

Comments are disabled.