Ustupila Mia Cvetinić


U subotu, 17. travnja, povodom Dana planete Zemlje održana je akcija čišćenja okoliša „Zelena čistka“ u općini Legrad. Organizatori akcije bili su Ekološka udruga Legrad, Lovačka udruga "Kuna" Legrad i Općina Legrad.

Akcija je započela okupljanjem kod Lovačkog doma u Legradu te su je podržale Udruga žena Legrad, Udruga mladih Legrad, ŠRK „Smuđ“ Legrad, Udruga žena Selnica Podravska, Udruga žena Kutnjak-Antolovec, DVD Kutnjak-Antolovec, NK Udarnik Zablatje, DVD Zablatje i KUD Zrin Legrad, te radnici komunalne tvrtke Lekom Grad. Za prijevoz otpada osigurana su 4 traktora od kojih je jedan osigurao i NK Graničar Legrad.

Okupljeni su bili podijeljeni u grupe te pokupili nepropisno odbačen otpad u Selnici Podravskoj, u Kutnjaku uz cestu prema Kuzmincu, u jarku kod Sportskog parka Fizeš u Legradu te su sanirani zeleni otoci u općini. Lovci su prikupili nepropisno odbačen otpad u lovištu. Ukupno je prikupljeno preko 30 kubika raznog otpada.

Zahvaljujemo se svima koji su se odazvali ovoj hvalevrijednoj akciji i učinili našu općinu ljepšom!

Neke fotografije ustupila je Mia Cvetinić.

Comments are disabled.