Dana 24. lipnja 2024. godine održano je otkrivanje spomen ploče uz polaganje vijenaca na spomeniku Zrinskom uz rijeku Muru. Program je započeo u 11 sati uz hrvatsku i mađarsku himnu koje je odsvirao profesor Antun Horvat. Uvodni pozdrav dao je načelnik Općine Donja Dubrava, Marijan Varga te predsjednik Zrinske garde Čakovec, Đuro Bel. Na kraju skupa prisutnima se obratio i rektor Nacionalnog sveučilišta javne službe u Budimpešti, dr. Deli Gergely. Spomen ploča je otkrivena te je istu posvetio svećenik Josip Drvoderić iz Goričana, te su prisutni položili vijence i svijeće.
Svečanosti su bili prisutni i zastupnik u Saboru Republike Hrvatske i gradonačelnik grada Preloga, Ljubomir Kolarek, dekan Nacionalnog sveučilišta javne službe u Budimpešti, Petar Lipai, predstavnik Instituta državne baštine, Kovač Ištvan, Zrínyi kadétok hagyományőrző egyesület – društvo „Zrinski kadeti“ Murakeresztúr, načelnica Općine Őrtilos, Zita Kelei, načelnica Općine Donji Vidovec, Bojana Petrić, načelnica Općine Sveta Marija, Đurđica Slamek, načelnik Općine Kotoriba, Dario Friščić, pročelnica JUO Legrad, Ana Valek, prevoditeljica Jelena Kuruc, članovi Udruge veterana i dragovoljaca Domovinskog rata, ogranak Donja Dubrava i drugi.
Načelnik Marijan Varga zahvalio se prisutnima na sudjelovanju te pozvao sve na kratki domjenak.

Comments are disabled.