U utorak, 18. travnja 2023. godine u Zagrebu je općinskom načelniku Ivanu Saboliću uručen ugovor Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade za sufinanciranje rada predškolskog odgoja. Već treću godinu za redom Općina Legrad uspješno se prijavila na natječaj Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade, te dobila maksimalna sredstva u iznosu od 29.040,00 eura, koje će iskoristiti za pokrivanje djela troškova nastalih u predškolskom odgoju, dok će roditelje osloboditi jednog mjesečnog sufinanciranja troškova rada dječjeg vrtića.

Ugovor je načelniku dodijelila državna tajnica Željka Josić, a načelnik se zahvalio na dobivenim sredstvima, te naglasio da će ta sredstva uvelike pomoći u održavanju i u razvoju predškolskog na području Općine Legrad. Ukupno su za 110 općina diljem Hrvatske odobrena sredstva, a od toga broja 10 općina je iz Koprivničko-križevačke županije.

 

Comments are disabled.