Protekli vikend, od 17. do 19. srpnja,  delgacija Općine Legrad predvođena načelnikom Ivan Sabolićem je boravila u Slovačkoj, gradiću Cierna Voda. Razlog putovanja bio je EU projekt 4. Europski piknik koji je organizirao domaćin sa još 12 prijateljskih općina iz pet zemalja. Tako su osim Legrada i domaćina na projektu sudjelovali mađarski predstavnici iz Felsonyek, Alsonyek, Kapolnasnyek, Nyekladhaza i Mosnoszolnok, njemački iz Markt Castla, česki iz Praskolesya, rumunjski iz Calciua, te talijanski iz Viggolo Vitara i još jedna slovačka delagacija iz Kalnice. Projekt 4. Europski piknik zamišljen je kao vikend ozbiljnih razgovora, te kulturnih, sportskih i kulinarskih sadržaja.  Tako se u petak po dolasku i smještaju održava radionica o europskoj povijesti, a u subotu oko podneva o europskoj budućnosti. Petak navečer bio je rezerviran za kulturološki program domaćina, dok je subota bila rezervirana za nastup gostiju. Legrad su predstavljale članice KUD-a Zrin iz Legrada, koje su izvele tri zavičajne pjesme. U subotu poslijepodne održano je kulinarsko natjecanje, a Legrađani su se predstavili pečenjem dravskih riba, što je sudionike posebno oduševilo. Večer je protekla u znaku zajedničkog druženja uz tombolu. Nedjelja je započela Svetom misom, a nakon ručka dogovoreno je da će domaćin slijedećeg piknika biti mađarska općina Felsonyek. Sve troškove smještaja, puta, hrane i boravka platila je Europska unija iz programa Europa za građane.

 

Comments are disabled.