Općina Vrakun u Slovačkoj bila je domaćin projekta pod nazivom Vrakun and its friends to discuss future paths for Europe financiranog iz programa Europa za građane iz poglavalja Bratimljenje gradova. U projektu su sudjelovali partneri iz Slovačke, Mađarske, Rumunjske, Srbije, Njemačke, Slovenije, Italije, Češke i Općina Legrad iz Hrvatske.

Četveročlana delegacija sastavljena od općinske uprave i članova udruga sudjelovala je u trodnevnom događaju. Osim rasprave o temama vezanim za budućnost Europske unije, legradska delegacija predstavila je svoju općinu kratkim programom, a u kulinarskom djelu pripremili su kotlovinu za što su dobili posebnu pohvalnicu.

Tokom službenog dijela održani su multilateralni razgovori općinskih načelnika, a na kraju je održana razmjena poklona. Općinski načelnik Ivan Sabolić sve partnere na projektu pozvao je da dođu u Legradu, od 6. do 8. kolovoza na 12. Europski piknik.

Comments are disabled.