Općina Legrad prošla je na natječaju Europske unije po programu Europa za građane (Europe for citizens), poglavlje Bratimljenje gradova (Town twinning). Projekt se zove 7. Europski piknik, a za njegovu organizaciju općina će dobiti bespovratno 25.000 eura. Pikinik će se održati u Legradu, od 9. do 11. lipnja 2017. godine. Putem projekta u prvom dijelu odvijati će se kulturni, kulinarski i sportski susreti, a u drugom dijelu odvijati će se rasprava o budućnosti Europske unije i problema koji nju danas muče. Očekuje se dolazak više od 180 ljudi iz 19 općina iz 10 europskih zemalja - Hrvatske, Mađarske, Italije, Njemačke, Rumunjske, Poljske, Češke, Slovačke, Slovenije i Srbije.

Važno je isknuti da je na taj program došlo više od 200 prijava, a legradski projekt je u konkurenciji Zagreba, Londona, Trogira, Munstera i Dunajske Strede svrstan na 16 mjesto.

Listu odabranih projekata možete vidjeti na:

https://eacea.ec.europa.eu/sites/eacea-site/files/list_of_projects_granted_tt_2016_r2_0.pdf

 

Comments are disabled.