Ministarstvo  prostornog uređenja, graditeljstva, i državne imovine početkom godine raspisalo je javni poziv za poticanje razvoja komunalnog gospodarstva i ujednačavanja komunalnog standarda. Općina Legrad na spomenuti poziv prijavila je projekt Modernizacije nerazvrstanih cesta u naseljima Legrad i Zablatje. Na spomenuti natječaj javile su se 390 jedinica lokalne samouprave s isto toliko projekata.

Nakon procesa evaluacije, 6. svibnja ministarstvo je objavilo rezultate. Među odabranim projektima nalazi se i projekt Općine Legrad. Iznos sufinanciranja ministarstva iznosi 113.659,82 kuna. Projekt je u fazi radova, gdje su tri dionice cesta već asfaltirane, a do kraja svibnja riješiti će se dionica u Zablatju. Nakon toga dva pravca u Legradu obnoviti će se OB slojem.

Rezultate natječaja možete pogledati ovdje:

Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine - Financijski podupiremo projekte razvoja komunalnog gospodarstva gradova i općina (gov.hr)

 

 

Comments are disabled.