Općinski načelnik Ivan Sabolić i ravnatelj OŠ Legrad Dragutin Marcinjaš posjetili su u srijedu 26.ožujka Općinu Ortilos i OŠ Zakany u Mađarskoj. Održana su dva sastanka na kojima se raspravljalo o daljnjoj suradnji dviju institucija. Na prvom sastanku u Općini Ortilos, razgovaralo se o stanju projekta "Legrad and Ortilos on bike", te o nastavku otvaranja malograničnog prijelaza. Zaključeno je da bi se ove godine mogla vratiti stara tradicija otvaranja prijelaza dva puta, pošto završetak projekta "Legrad and Ortilos on bike" i dvadeseta godišnjica otvaranja prijelaza pada na Svetog Mihovila.

Drugi sastanak održa je u OŠ Zakany. Na tom sastanku se razgovaralo o daljnjoj suradnji legradske i zakanjske škole. Dogovoreno je da će se održati zajednički susret dviju škola 23.svibnja. Prilikom posjete školi, načelnik i ravnatelj razgledali su prostorije škole i zavičajni muzej OŠ Zakany.

Comments are disabled.