U Koprivnici na Trgu mladosti 8, u petak 21. lipnja 2024. godine, svečano je otkrivena spomen-ploča akademiku Dragutinu Feletaru Zmaju Velikootočkom, na pročelju kuće u kojoj je živio i stvarao punih četrdeset godina. Ovu svečanost povodom prve godišnjice akademikove smrti organizirala je i ploču postavila Družba „Braća Hrvatskoga Zmaja“, Zmajski stol u Križevcima.

Ceremonija otkrivanja spomen-ploče održana je uz prisustvo članova obitelji pokojnog akademika Feletara (supruga Ružica, kći Petra Somek te sin Petar s obitelji), koji su i otkrili spomen-ploču. Počasnu stražu držali su članovi Zrinske garde iz Čakovca, a prigodno slovo o akademiku Feletaru održao je Hrvoje Petrić, Zmaj Koprivničko-podravski.

Uz članove Zrinske garde iz Čakovca, svečanosti su prisustvovali i članovi Zmajskog stola u Čakovcu, članovi Povijesnog društva Koprivnica, predstavnici Muzeja grada Koprivnice, predstavnici grada Koprivnice te brojni prijatelji i štovatelji Feletarovog lika i djela.

Comments are disabled.