U srijedu, 3. svibnja 2017. godine u novoj zgradi Osnovne škole Legrad otvorena je izložba "Legrad na starim fotografijama." Fotografije su dar akademika Dragutina Feletara, gospodina Julija Kuruca, predsjednika Uprave Podravske banke i Općine Legrad novoj zgradi škole. Otvaranju izložbe nazočili su akademik Dragutin Feletar, prof. dr.sc. Hrvoje Petrić, gospodin Julio Kuruc, općinski načelnik Ivan Sabolić, zamjenica Kristina Turk, predsjednica općinskog vijeća, vijećnici, te ravnatelj Osnovne škole Dragutin Marcinjaš i brojni  drugi gosti. Prigodni program izveo je KUD Zrin Legrad i legradski pjesnici Mirko Vrhovec i Jasna Kiš.

Prilikom otvaranja načelnik je rekao: " Ova izložba ima dvije dimenzije. Prva je povijesna, te nas ona podsjeća na minula vremena, a druga je edukativna, odnosno naučiti će djecu koja pohađaju školu na minula vremena. " Nakon toga se zahvalio svima koji su pomogli da se ova izložba otvori. Sve fotografije trajno će ostati na zidovima nove škole.

Comments are disabled.