Dana 11.prosinca Općinu Legrad posjetila je kompanija Maia Dea, na čelu sa predsjednikom uprave gospodinom Francescom Garganom. Njihov susret sa načelnikom Ivanom Sabolić održan je u sali za sastanke Općine Legrad. Tema sastanka bilo je ulaganje u geotermalnu energiju kod mjesta Legrad u poslovnoj zoni Mali Pažut. Kompanija Maia Dea, dio je grupe Vis Viridis koja polaže prava na istraživanje geotermalne energije kod mjesta Legrad. Plan kompanije je kroz tri mjeseca zatvoriti financijsku konstrukciju, a zatim bi počeli istražni radovi. Vrijednost istražnih radova procijenjena je na 15 milijuna eura. Nakon istražnih radova kompanija bi izgradila postrojenje za proizvodnju električne energije, a postoji mogućnost kaskadnog korištenja geotermalne energije za grijanje. Novi sastanak ugovoren je za ožujak 2014. godine.

Comments are disabled.