Osnovna škola "Strahoninec" i učiteljice četvrtog razreda povele su učenika na jednodnevni izlet - terensku nastavu, a jedna od njihovih stanica za razgledavanje i učenje bilo je ušće Mure u Dravu. Učenici su imali prilike naučiti o rijeci Dravi i Muri, njihovim specifičnim karakteristikama, ali i o bogatstvu flore i faune uz dvije rijeke. Prošli su cijelu poučnu stazu te su svoja opažanja u prirodnom okruženju provjerili na informativnim pločama. Dan na Dravi je prošao u odličnom raspoloženju i oduševljenju uređenjem okoliša i ljepote krajolika. Znatiželjni su se penjali na vidikovce i uživali u pogledu koji oduzima dah. Uspjeli su uočiti neke od ptica koje se rijetko viđaju, pronašli kebrač i zaključili da žele doći ponovo, ali uz kupanje. Učiteljice nisu skrivale oduševljenje zbog zainteresiranosti učenika. Provedite i vi ovaj lijep i sunčan dan u prirodi!

Terenska nastava

Comments are disabled.