Župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren s direktorom županjske turističke zajednice Zdravkom Mihevcom i direktorom RCGO Piškornice Mladenom Jozinovićem sastao se u četvrtak 29. kolovoza 2013. na Šoderici s načelnikom općine Legrad Ivanom Sabolićem i njegovim najbližim  suradnicima. Tom prilikom su obišli dio Šoderice, te razgovarali o mogućnostima da Šoderica bude pravi turistički brend. Župan Darko Koren izrazio je želju da se oplemene sadržaji na Šoderici, te preporučio da se interes i materijalna sredstva pronađu u europskim fondovims, ali i u privatnim poduzetničkim idejama. Načelnik je zahvalio Županiji na sredstvima koje godišnje ulaže u održavanje, čišćenje i uređivanje jezera i plaža te je podržao ideju Zdravka Mihevc da se izradi zajedničko rješenje Šoderice kao potencijalnog turističkog branda ovog kraja.

Comments are disabled.