Općina Legrad i MB Geothermal potpisali su sporazum o suradnji na geotermalnom projektu. Sporazum koji je potpisan daje podršku tvrtci MB Geothermal u njezinom prijavljanju na natječaj za dobivanje koncesije na geotermalnom polju Lunjkovec - Kutnjak. Općina je sporazumom zajamčila da će pomoći tvrtci da prevlada sve pravne barijere u procesu dobivanja koncesije, ali i nakon njezina dobivanja. MB Geothermal se obvezao da će istraživanja na polju raditi prema zakonima Republike Hrvatske i na ekološki prihvatljiv način, sa naglaskom na održivi razvoj. Sporazum je potpisan u sali za sastanke Općine Legrad. Za MB Geothermal potpisali su predsjednik uprave MB Holdinga Muharrem Balat i član uprave Bora Tezel, dok je za Općinu Legrad potpisao općinski načelnik Ivan Sabolić.

Comments are disabled.