U srijedu, 12. veljače 2020. godine, potpisan je ugovor o nabavci hibridnog vozila za prijevoz posjetitelja. Ugovor su potpisali Općina Legrad i autokuća Futura Auto iz Varaždina. Prema ponudi nabaviti će se vozilo marke Toyota Prius Plus 1.8 HSD Luna E-CVT, bijele boje. Cijena vozila s PDV-om i PPMV-om iznosi 235.662,51 kunu,  a financirat će se iz Eu projekta Održivi razvoj prirodne baštine Općine Legrad.

Osnovne tehničke karakteristike vozila su:

  • hibridan motor (benzin/električni) snage 73 kW
  • mogućnost prijevoza 7 putnika
  • prosječne emisije CO2: 106 g/km
  • ostalo: sustav automatskog kočenja, prepoznavanja pješaka, upozorenje za napuštanje prometne trake, prepoznavanje prometnih znakova, tempomat, zračni jastuci za vozača i suvozača te automatski mjenjač
  • jamstvo na vozilo je 60 mjeseci.

Isporuka vozila očekuje se sredinom svibnja 2020. godine.

Comments are disabled.