Općina Legrad Programom mjera za poticanje rješavanja stambenog pitanja mladih obitelji na području Općine Legrad namjerava pomoći svojem stanovništvu u rješavanju stambene problematike mladih obitelji. Imajući u vidu negativne demografske podatke, kao osnovni cilj i prioritet budućeg razvoja Općine Legrad nameće se potreba za zadržavanje postojećih i privlačenje novih stanovnika. No za realizaciju tog cilja potrebno je omogućiti i izgradnju stambenog fonda kao i drugih javnih građevina koje prate opće potrebe stanovnika i stanovanje.

20. prosinca potpisani su ugovori s još dvije mlade obitelji. Jedna obitelj dobila je poticaj za izradu projektne dokumentacija, dok je druga obitelj dobila za kupnju kuće. Općina Legrad ove je godine podijelila već preko 200.000.00 kuna putem ovih mjera. A u 2020. godini raspisuje se novi krug natječaja.

Comments are disabled.