U ponedjeljak, 20. prosinca 2021.godine u dvorani Društvenom doma u Legradu potpisani su ugovori prema Programu stambenog zbrinjavanja mladih obitelji, mjere 3. i 4. Općina Legrad na početku godine raspisala je natječaj za poticanje naseljavanja i ostanka mladih obitelji, te u dvije mjere daje poticaje za kupnju kuća od trećih osoba, te također daje poticaje za obnovu, građenje i rekonstrukciju kuća.

U 2021. godini ovaj poticaj konzumirale su 8 mladih obitelji, a od toga broja 5 mladih obitelji ostat će na području Općine Legrad, a 3 mlade obitelji će se doseliti na područje općine. Ukupna vrijednost programa u ovoj godini je bila 185.000 kuna, a program će se nastaviti i slijedeće godine.

U posljednje 4 godine poticaje po mjerama 3. i 4. dobili su ukupno 26 obitelji, a ukupno je utrošeno 634.780,00 kuna.

 

Comments are disabled.