Nakon provedenog natječaja u Društvenom domu Legrad potpisani su ugovori s dobitnicima stipendija za učenike srednjih škola i studente. Ukupno su potpisana 3 nova ugovora za studentske stipendije, dok se od ove godine za studente koji nastavljaju redovno školovanje ugovori automatski produžuju. Stipendije za deficitarna zanimanja iznose 550 kuna, dok za ostala zanimanja iznose 450 kuna mjesečno.

Učeničke stipendije podijeljene su u tri skupine: učenici slabijeg imovinskog stanja, deficitarna zanimanja i daroviti učenici. Ukupno je potpisano 6 stipendija. Redovna stipendija iznosi 300 kuna, dok za učenike koji borave u domu ona iznosi do 730 kuna mjesečno.

U ime Općine Legrad ugovore je potpisao općinski načelnik Ivan Sabolić, čestitao je učenicima i studentima na dobivenim stipendijama i zaželio puno uspjeha u daljnjem obrazovanju.

Comments are disabled.