U Selnici Podravskoj, koja je najviše pogođena tučom  koja se dogodila 27. svibnja 2022. godine , održano je predavanje za sve zainteresirane dionike, a ponajviše poljoprivrednike. Načelnik Općine Legrad i  mr.sc. Tatjana Međimurec ,dipl. inž. agr., voditelj Poljoprivredne savjetodavne službe, uputili su sve dionike u način kako osobno procijeniti nastalu štetu te kako podnijeti obrazac za prijavu štete nastale na jednogodišnjim i višegodišnjim usjevima. U protokolu podnošenja i priznavanja štete, potrebno je pridržavati se Pravilnika o registru šteta od prirodnih nepogoda (NN br. 65/19), prema Zakonu o ublažavanju i uklanjanju posljedica elementarnih nepogoda (NN br.16/19). Organiziran je obilazak polja i mr.sc. Tatjana Međimurec je pokazala koje biljke jesu u mogućnosti oporaviti se, a koje su uništene i bez mogućnosti opravka. Zamolila je sve prisutne da podnesu prijavu štete na poljoprivrednim usjevima, te će nakon toga Općinsko povjerenstvo za procjenu štete izvršiti nadzor. Podnositi se mogu i prijave štete koje su nastale na građevinama i pokretninama, koje je isto potrebno prijaviti putem priloženog obrasca. Priložena je galerija slika sa predavanja.

Rok za prijavu šteta je do 13. lipnja 2022. godine.

Za prijavu je potrebno priložiti:
- Obrazac prijave štete (Obrazac PN),
- Presliku osobne iskaznice,
- Presliku Upisnika OPG-a (broj ARKOD parcele, površina i kultura),
- Presliku kartice tekućeg računa (IBAN broj).

OBRAZAC-PN - Legrad

Comments are disabled.