Hrvatska turistička zajednica raspisala je natječaj za dodjelu potpore za projekte turističkih inicijativa i proizvoda na turistički nerazvijenim područjima. Općina Legrad odlučila je iskoristiti priliku, te se javiti na spomenuti natječaj sa projektom uređenja kupališta na Šoderici. Izrađeno je idejno rješenje prema kojem bi se trebalo urediti kupalište. Predviđen je iskop mulja u pojasu od 15 metara i pošljunčavanje toga dijela. Također, predviđeno je ograđivanje vodenog pojasa udaljenosti 70 metara od obale, što uključuje nabavu i postavljanje plutača. Na plaži se namjerava postaviti promatračnica za spasioce, klupe i koševi. Ukupna vrijednost projekta iznosi 374.338,70 kuna, a ukoliko projekat prođe na natječaju 150.000,00 kuna trebala bi financirati Hrvatska turistička zajednica.

Idejno rješenje možete na slijedećem linku:

Situacija_Soderica

Comments are disabled.