Dana 8. ožujka 2020. godine, na drugu korizmenu nedjelju, održan je prijenos misnog slavlja iz župe Presvetog Trojstva u Legradu. Misu je predvodio župnik vlč. Silvio Košćak. Euharistijsko slavlje svojim pjevanjem pratilo je 30-ak pjevača zbora „Schola Ss. Trinitatis“ te članovi Zbora Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije Đelekovec.

Župa pripada Varaždinskoj biskupiji. Najznačajniji objekt župe kasnobarokna župna crkva „Presvetog Trojstva“, izgrađena u vremenu od 1769. do 1783. godine, zaštićena je kao nepokretno kulturno dobro Republike Hrvatske, „O-te“ kategorije, dok su orgulje (zaštita 2006.g.)  i cjelokupni inventar crkve (zaštita 2011.g.) također zaštićeni kao pokretno kulturno dobro (spomenik kulture), što svjedoči o povijesnoj vrijednosti objekta u cjelini. O povijesnoj vrijednosti i ljepoti crkve govori i naziv „podravska katedrala“.

 

Fotografije preuzete s HRT-ove službene Facebook stranice.

Comments are disabled.