Projekt „Zaposli pa pomozi“ se provodi u okviru Programa Zaželi, a financiran je iz Europskog socijalnog fonda. Korisnik bespovratnih sredstava u ovom projektu je Općina Novigrad Podravski, dok su projektni partneri Općina Peteranec, Općina Koprivnički Ivanec, Općina Đelekovec, Općina Drnje, Općina Legrad, Općina Hlebine, Općina Gola, Općina Rasinja, Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Križevci i Centar za socijalnu skrb Koprivnica.

Općina Legrad zapošljava 6 pripadnica ciljane skupine koje će brinuti o 30 korisnika. Cijeli projekt pokriven je sredstvima iz Europskog socijalnog fonda (plaće žena, troškovi radne odjeće i obuće, sredstva za čišćenje domaćinstava, bicikli za gerontodomaćice i plaća koordinatora projekta).

Dana 11. ožujka 2019. godine šest Pripadnica ciljane skupine s područja općine Legrad preuzelo je bicikle u svrhu obavljanja poslova pomoći i podrške osobama starije životne dobi u nepovoljnom položaju radi provođenja projekta „Zaposli pa pomozi“.

Comments are disabled.