Vatrogasno društvo Veliki Otok u nedjelju, 22. lipnja 2014. godine obilježilo je 80. godina svog postojanja. Istaknuti su uspjesi natjecateljskih ekipa DVD-a Veliki Otok unazad deset i više godina po kojima je Društvo postalo prepoznatljivo i cijenjeno. Svečanosti su prisustvovali brojni uzvanici, među kojima je bio i saborski zastupnik i načelnik Općine Gola Stjepan Milinković, načelnik Općine Legrad Ivan Sabolić, predsjednik i zapovjednik VZ KKŽ, predsjednik i zapovjednik VZO Legrad. U ime Koprivničko-križevačke županije prisutne je pozdravio stručni suradnik za promet i poslove zaštite spašavanja Sjepan Behin. U svome obraćanju pohvalio je kvalitetan i uspješan rad, te se osvrnuo na rad i trud natjecateljskih ekipa Društva sa željom da se tako i dalje nastavi. Na kraju su dodijeljena priznanja i časničke medalje članovima DVD-a Veliki Otok. Navečer je održan koncert "Mejaša." Pokrovitelji proslave su bili Croatiainspekt, Koprivničko - križevačka županija i Općina Legrad

Comments are disabled.