Nastavak suradnje dviju bratskih općina, Legrad i Ortilos, dogodio se 17. studenog 2015. godine sastankom općinskih čelnika. Sastanak se održao u Mađarskoj, a osim načelnika sastanku je prisustvovao projekt menadžer Eu projekata Zoltan Pamer. Dvije općine dogovorile su suradnju na dva nova projekta, odnosno na proširenju biciklističkih staza. Podsjećamo da su spomenute općine u 2013. i 2014. godini provodile zajednički EU projekt "Legrad and Ortilos on bike." Kako bi projekti dobili što više bodova dogovoreno je da će se pokušati animirati susjedne općine da se pridruže projektima. Nakon sastanka, otišlo se u posjet ugostiteljskom objektu "Tri zmaja" na Legradskoj gori koji se odlučio na proširenje djelatnosti i otvaranju kuhinje, koja će obogatiti ponudu prilikom otvaranja malograničnog prijelaza povodom Svete Ane. Dio spomenutog objekta obnovljen sredstvima Europske unije.

Comments are disabled.