Pozivamo sve građane i turiste na odgovorno ponašanje tijekom ljetnog razdoblja. Kako nam se bliži početak turističke sezone, klimatske promjene sa toplinskim valovima, ekstremnim promjenama vremena i velikom vjerojatnosti izbijanja požara pred nama je ljeto koje nam donosi velike izazove, generirajući situacije povećanog broja poziva na broj 112, opterećenje djelovanja i hitne medicinska pomoć, povećanog broja intervencija vatrogasnih službi, sezona godišnjih odmora, planinarenja povećava se i broj intervencija HGSS.

U namjeri da ove situacije bolje preveniramo, a sve u cilju pružanja sigurnosti građana i turista na najvišoj mogućoj razini, apeliraju se građani i turisti na odgovorno ponašanje.

Ravnateljstvo Civilne zaštite Ministarstva unutarnjih poslova u cilju preventivnog informiranja građana i turista o odgovornom ponašanju te pravilnim reakcijama u ljetnom razdoblju, objavljuje letak " ODGOVORNO LJETOVANJE".

 

 

 

Odgovorno ljetovanje_pdf

Enjoy your vacation_pdf

 

 

Comments are disabled.