U prostorijama Općine Legrad, u srijedu 07. srpnja 2021. godine održan je sastanak između predstavnika Općine i Argumentum Vitae d.o.o. Raspravljalo se o problematici zbrinjavanja gnojnice s farme u Velikom Otoku.

Kako se mještani žale na nesnosni smrad koji se širi po selima, pod hitno se moralo riješiti to pitanje.

Dogovoreno je da će se redovito zaoravati polja na koja se gnojnica odvozi. Konstantno smo u kontaktu s poljoprivrednom inspekcijom, tako da su i oni upoznati s cijelom problematikom te ju zajednički rješavamo.

Dogovoreno je da će se sada jedno vrijeme voziti prema Agromeđimurju. Problem je s kooperantima s kojima se teško uskladiti, stoga šalju svoju mehanizaciju iz Osijeka (stiže veći traktor zajedno s tanjuračom).

Argumentum Vitae d.o.o. ima problem sa zemljištem koji se trenutno rješava sudskim putem. Čim se riješi pitanje zemljišta ugrađuje se sustav za deponiranje gnojnice.

Ovim putem obje strane mole mještane za razumijevanje i daju vremena kako bi se svi problemi riješili mirnim putem.

Comments are disabled.