Dana 6.veljače 2014. godine Općinu Legrad posjetila je delegacija Zajedničkog tajništva IPA prekogranične suradnje Hrvatska - Mađarska. Svrha posjeta je utvrđivanje posljednjih detalja prije proljetnog nastavka projekta. U projektu je došlo do promjena nekoliko katastarskih čestica, a najveći je problem most u Fizešu za koji treba ishoditi još jednu dozvolu. Zato je sastanku nazočio direktor iz Hrvatskih voda, gospodin Josip Fuček, kako bi tajništvo obavjestio o uvjetima gradnje mosta. Također, sastanku je nazočio izrađivač projekta, gospodin Kušek iz tvrtke Coart, koji je pojasnio detalje i svrhu promjena. Nakon sastanka u prostoriji Općine, izašlo se na teren kako bi se pogledali spomenuti problemi. Inače, projekt "Legrad and Ortilos on bike" financiran je od strane Europske unije, a cilj mu je obnova kolnika i izgradnja biciklističkih staza u mjestu Legrad. Po projektu predviđena je izgradnja 2 kilometra biciklističkih staza, a ukupna vrijednost projekta je 2.500.000, 00 kuna. Omjer financiranja je 85 posto EU, a ostatak Općina. Rok za završetak je listopad 2014. godine.

Comments are disabled.