Stotinjak znatiželjnika željnih avanture i dobrog vikend provoda okupilo se jučer ujutro kod Halasz Csarde u Legradu odakle su se otisnuli na 19 kilometara dug spust Dravom do Ješkova. Događanje kodnog naziva Rafting hrvatskom Amazonom – Drava 2022. treću je godinu zaredom organizirano u suradnji Turističke zajednice Koprivničko-križevačke i Rafting kluba Koprivnica, koji su se potrudili da ovaj spust prođe nezaboravno za sve sudionike i da im baš ništa ne usfali. Kao što je i red, okupljanje je počelo bogatim podravskim doručkom, a na švedskom su se stolu našle delicije poput sira i vrhnja, jegera, prezvušta, kobasica, salate od ječmene kaše i brojne druge delicije…nakon kave, uslijedilo je raspoređivanje ekipa po čamcima, preuzimanje sigurnosnih prsluka, a onda i kratko obraćanje organizatora. Avanturiste su pozdravili Kristina Sočev ispred TZ Koprivničko-križevačke županije, Zlatko Kadić predsjednik Rafting kluba Koprivnica i Ivan Sabolić, načelnik Općine Legrad. Nakon što su svi usvojili pravila ponašanja na hrvatskoj Amazoni, čamci su se otisnuli na spust u trajanju od šest sati. Putem se stajala po dravskim sprudovima, hladilo u rijeci, uživalo u pogledu na krajolik, utrkivalo s ostalim ekipama, pjevalo i dobro nasmijalo. Na jednom od sprudova prozvanim Dravazona, imali smo i bliski susret s dravskim divljakušama Dravazonkama, čijim smo se napadima jedva othrvali. (Tekst pruzet sa izvora: https://epodravina.hr/foto-video-etv-spustili-smo-se-hrvatskom-amazonom-upoznali-dravazonke-i-nauzivali-prirodnih-ljepota-podravine/ )

Na linku možete pogledati video i fotografije: https://epodravina.hr/foto-video-etv-spustili-smo-se-hrvatskom-amazonom-upoznali-dravazonke-i-nauzivali-prirodnih-ljepota-podravine/

Comments are disabled.