Od ponedjeljka, 18. veljače do četvrtka 21. veljače općinski načelnik Ivan Sabolić sudjelovao na otvorenju projekta EU on the doorstep u mjestu Vila Boa do Bispo u Portugalu. Radi se o projektu koji je prijavljen preko programa Europa za građane, poglavlje Mreža građana, a ukupni iznos sredstava koji je dodijelila Europska unija je 150.000 eura. U programu je 12 partnera, JLS i nevladinih organizacija, koje će održati ukupno 6 susreta i to u Portugalu, Poljskoj, Grčkoj, Latviji, Srbiji i Makedoniji.

Cilj programa je potaknuti mlade na aktivizam, te njih oblikovati kao volonteri. Drugi dio programa odnosi se na praćenje izbora za Europski parlament, te poticanje ljudi za izlazak na birališta, pogotovo mladih. Sve troškove nastale prilikom putovanja i boravka u Portugalu platila je Europska unija.

Comments are disabled.